● ذهنیت قبلی خود را دور بریزید

در مورد چیدمان مبلمان چند قدم اساسی را باید رعایت کنیم؛ در اولین قدم وقتی افراد برای دکوراسیون منزل خود اقدام به خرید مبلمانی بدون مشورت با طراح یا دکوراتور می کنند و در این موقعیت بدون هیچ گونه طرح قبلی مبلمانی را خریداری کرده اند یا حتی در شرایطی که فرد منزل خود را عوض کرده است یا حتی در همان منزل سابق خود در پی تغییر دکوراسیون منزل است، اولین حرکت این است که کلا ذهنیت خود را از نوع چیدمان قبلی پاک کنید. در ذهن داشتن چیدمان قبلی مبلمان، خود به خود عاداتی را در فرد ایجاد می کند که حتی اگر بخواهد چیدمانی متفاوت را در منزل خود اجرا کند قادر به این کار نخواهد بود و بنابراین چیدمان جدید تغییر چندانی با دکور قبلی نخواهد کرد.

برای مثال در اغلب دکورها افراد عادت دارند مبلمان را رو به روی تلویزیون قرار دهند؛ در صورتی که این نوع دکور را می توان به شیوه ای متفاوت تغییر داد. بنابراین فرد برای اجرای یک دکور جدید باید ذهنیت خود را به صورت کامل از دکور قبلی یا حتی عادات قبلی که از نحوه دکوراسیون به آن عادت داشته است، پاک کند؛ حتی اگر مبلمان جدید یا فضای جدیدی هم نداشته باشد و بخواهد با همان مبلمان قبلی و در فضای قبلی خود تغییر دکوراسیون دهد، باید فرض کند که با مبلمانی جدید و متفاوت در فضایی کاملا نو قرار دارد.

از بزرگ ترین ها شروع کنید

قدم بعدی در تغییر چیدمان مبلمان این است که ابتدا فرد برای ارائه چیدمانی متفاوت از بزرگ ترین قطعه یا قسمت مبلمان استفاده کند؛ منظور از مبلمان در اینجا صرفا مبلی که روی آن می نشینیم نیست، فرنیش یا مبلمان همانطور که در بسیاری موارد هم شنیده اید، به خانه ای با دکور کامل و با عنوان خانه مبله گفته می شود. بنابراین مبلمان در اینجا هم به مجموعه وسایل و لوازمی گفته می شود که در یک فضای مسکونی یا حتی اداری مانند دفاتر کار مبله وجود دارد.

ادامه را در مطلب بعدی بخوانید.....

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…