نگران این هستید که مبادا فضای اتاقتان سرد و بی روح به نظر برسد؟ برای اینکه اتاق خواب کوچکتان سرد، بی روح و بدون هویت به نظر نیاید، می توانید قسمت های سفید را با بافت های رنگ دیگر پوشش دهید و یا با قرار دادن چیز سفید روی وسایل سفید،کاری کنید که آن ها به نمایش بیایند. در اتاق خواب بالا که در عکس آمده است، استفاده از روانداز طرح دار و استفاده از چراع مطالعه به رنگ کرومی، اتاق را از حالتی بی روح به حالتی مدل دار و شیک تبدیل کرده است.

2)تختتان را بالای اتاق قرار دهید به جای اینکه در یک گوشه قرار دهید

بیشتر چیدمان های اتاق های خواب سعی می کنند با قرار دادن تخت در وسط یک دیوار به آن جلوه ببخشند. با این وجود نقشه هایی که در آن فضایی باریک و محدود برای اتاق خواب طراحی شده، نمی تواند پیرو این سبک چیدمان باشد.

برای اینکه فضای روی زمین را بیشتر کنیم، تختتان را به جای اینکه کنار یک دیوار قرار بدهید، در بالای یک گوشه قرار دهید. اینگونه فضای خوابتان دنج و راحت تر احساس می شود. اگر احساس کردید اتاق خوابتان شبیه به خوابگاه های دانشجویی به نظر می رسد، می توانید تخته های بالا تختی به آن اضافه کنید تا دوباره فضای اتاق خواب را پیدا کند.

3)تخت های بزرگ را از قلم بیاندازید

در اتاق خواب هایی کوچک کمی فضای اضافی نیز لازم است. می توانیم پای تخت ها را با فاصله از خود تخت قرار دهیم و یا تخته ی بالای تختی ساده ی مدرنی استفاده کنیم، می توانید حتی تمام فریم های پیرامون تخت را بردارید و در واقع فقط خود تشک دیده شود. اگر احساس کردید اینگونه زیبایی تختتان از بین می رود می توانید با قاب و دیوارکوب های هنری فضا را جذاب کنید.

4)لطفا از مینیمالیسم با آغوش باز استقبال کنید

شما با آوردن وسایل مورد علاقه تان ولی ضروری می توانید به اتاق خوابتان فضای بیشتری اضافه کنید. وسیله ی مهم اتاق خوابتان نیز بدون شک تختتان است، پس بهتر است هرچقدر می توانید آن را کوچک انتخاب کنید.

حتی بهتر است که وسایل براق و ست برای فضای بیشتر استفاده کنید. وسایل ست و آن هایی که ترکیب با هم هستند به گونه ای فضا را بیشتر نشان می دهند که گویا اصلا چیزی در آن قسمت وجود ندارد. وسایل ست محیط اطراف تخت را دنج و راحت می کنند در حالیکه فضای بسیار زیادی نیز اضافه می کند.

5)با استفاده از آینه ها فضا را بزرگ کنید

آینه ها اتاق خوابی کوچک را با کمی فریب تبدیل به اتاقی بزرگ تر می کنند. همچنین با قرار دادن آینه ای که نور وارد شده از پنجره را انعکاس می دهد، می توانید نور طبیعی اتاقتان را افزایش دهید.

آسان ترین روش برای آویزان کردن آینه چیست؟ یک آینه ی طولی پیدا کنید و آن را به دیوار تکیه دهید، اینگونه لازم نیست دیوار را سوراخ کنید. حتی می توانید برای اینکه نگران افتادنش نباشید با کمی چسب آن را به دیوار محکم کنید.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…